HobbyNartorolkiATRAKCYJNY KAZIMIERZ I CYGANIE

ATRAKCYJNY KAZIMIERZ I CYGANIE

by

Muzeum Lego Karpacz (3)Zespół pod taka nazwą powstał w 1992 roku z inicjatywy Jacka Bryndala (grał i śpiewał wcześniej w Kobranocce) w Toruniu ( a właściwie Jacek Bryndal dołączył do założonych przez Jacka Rodziewicza i Andrzeja Gulczyńskiego Cyganów). Nowy zespół wykonywał zupełnie inną muzykę niż Dobranocka czy Nocna Zmiana Bluesa, w której przedtem występował Gulczyński. Nie była to muzyka typowo rockowa, raczej pastisz z elementami tzw. muzyki chodnikowej z dowcipnymi tekstami, które dla grupy pisał brat Bryndala Rafał. Aranżacją zajął się Grzegorz Ciechowski, a pierwsza płyta pt. PRAWDZIWA MIŁOŚĆ wydana przez firmę Małgorzaty Potockiej nagrana przy współudziale Wojciecha Karolaka i Kayah odniosła spory sukces.
Zespół wziął udział w telewizyjnym programie Republiki Bez Prądu, a następnie na festiwalu w Opolu zdobył nagrodę za piosenkę OTYŁOŚĆ.
Atrakcyjny Kazimierz wydał następną płytę pt. PRZYCHODZIŁ NOCĄ mimo podobnej konwencji nie zyskała już takiej popularności jak pierwsza.
Zespół zniknął na jakiś czas, aby w 1997 roku wydać następny album pt. DZIANINA. Z Atrakcyjnym Kazimierzem współpracowało wielu bardzo dobrych muzyków i nagrane zostały jeszcze dwa albumy (w 2002 roku składanka NAJLEPSZE I W 2004 WINOGRONO).

Inne wpisy związane z rozrywką oraz grami:

Frazy kluczowe: przeszczep łąkotki warszawa, zeltiq Warszawa, blog początkującego elektronika, tanie taxi legnica, geodeta głogów cennik, plisy Oświęcim, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, szycie firan kędzierzyn, biceps 34cm, onlynails cennik, endoskop laryngologiczny sinutronic
Back to Top