BAKSZYSZ

by

fotograf-slubny-koszalin-5Bakszysz to weteran pośród polskich zespołów grających reggae. Powstał w 1982 roku w Kluczborku na skutek połączenia kilku grup grających ska i rock ?steady. Liderem grupy od początku był Jarosław Kowalczyk będąc jednocześnie twórcą większości utworów?przez zespół przewinęło się kilku muzyków: marek Michalak, Mariusz Kłosowski, Maciej Oszczypko, Marcin Kaczyński..
W 1983 roku Bakszysz zakwalifikował się do dziesiątki najlepszych zespołów, które zgłosiły się do Turnieju Młodych Talentów, a także znalazł się w pierwszej dziesiątce na festiwalu w Jarocinie, a w następnym roku na festiwalu ?Fama? w Świnoujściu miał bardzo udany występ. W 1985 roku wydał piosenkę pt. CZARNA DROGA, ale następnych nagrań nie mógł się doczekać, co zniechęciło kolejnych muzyków przewijających się przez jego skład.
W końcu w roku 1991 własnym sumptem wydał album OPEN YOUR HEART na kasecie, która rozprowadzana była na koncertach. W roku 1992 zespół podpisał kontrakt a firmą MJM Music, dzięki czemu rok później ujrzała światło dzienne anglojęzyczna płyta ONE LOVE.
Wkrótce potem zespół wydał następną płytę pt. EYE, ale nazwę zmieniono na bardziej międzynarodową- Baksish. Oprócz tych trzech wspomnianych albumów, zespół nagrał jeszcze jedną PRO ? JAH- ACTS w 1996 roku.

Inne wpisy związane z rozrywką oraz grami:

Frazy kluczowe: vetrex okna bielsko biała, GAP Fakturowy BMW, baront schody, internorm okno kf410, Szamba Betonowe Piaseczno, Szamba Betonowe Brzozów, Minikoparka Gorlice, kreda sisa, Tynk mozaikowy Lakma, kubota l3200 cena, plisy Oświęcim
Back to Top