BANK

by

muzeum-gier-wideo-5Zespół Bank powstał w 1980 roku w Środzie Śląskiej a w pierwszym składzie grali: Marek Biliński, Mirosław Gral, Piotr i Roman Iskrowicz,Krzysztof Krzyśków i Mirosław Bielawski. Ciekawostką jest to, że jako wokalista do zespołu brany był pod uwagę Ryszard Riedel, który na początku wyraził na to zgodę, ale w końcu do współpracy nie doszło.
Zespół jak na tamte czasy miał niezłą aparaturę nagłaśniającą i całkiem dobry warsztat.
Grali muzykę na pograniczu hard rocka i popu, w której także pobrzmiewały elementy reggae, ale były to utwory bardzo nierówne: niektóre bardzo dobre a niektóre bardzo słabe. W 1981 i w 1983 roku grupa wzięła udział w festiwali opolskim, poza tym koncertowała w Sali Kongresowej w Warszawie i w ZSRR. W tym okresie działalności nagrał dwa albumy jeden na płycie drugi na kasecie magnetofonowej. Straciwszy popularność w 1984 roku zaprzestał działalności, aby reaktywować się w roku 1999.
W kwietniu 2008 roku zespół gościł w programie telewizyjnym Wideoteka Dorosłego Człowieka, na którym pojawił się także Marek Biliński, (który nie grał z Bankiem po jego reaktywacji) i po programie muzycy podjęli decyzję o nawiązaniu ponownie współpracy.
Zespół nagrał w sumie cztery albumy studyjne:
1.JESTEM PANEM ŚWIATA ? 1982
2. CIĄGLE KTOŚ MÓWI COŚ ? 1983
3.GDZIE MIESZKA CZAS ? 2000
4. ZŁOTY PYŁ ? 2009.

Inne wpisy związane z rozrywką oraz grami:

Frazy kluczowe: Usuwanie owłosienia żary, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, glutamina katowice, wałki pa66, highlightersmink, elwix torba, certyfikat flange fitter, durobet ceny, baront schody, kostka fakturowana producent, orienteering miejski na imprezę integracyjną
Back to Top