BIELIZNA

by

rozrywka (16)Bielizna zalicza się po dziś dzień do czołówki Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Powstał w 1985 roku w Gdańsku jako Bielizna Goeringa, ale nazwa przyciągała na koncerty rzesze skinheadów, więc z nazwy został tylko pierwszy trzon. W pierwszym składzie grali: Jarosław Janiszewski, Jarosław Figura, Zbigniew Kosiarowski, Radavan Jacuniak i Andrzej Jermakowicz. Zadebiutowali w gdańskim klubie Burdel jeszcze w tym samym roku by w następnym wziąć udział w festiwalach w Jarocinie, Poza Kontrolą w Warszawie i Nowa Scena w Sopocie. Grali muzykę na pograniczu popu i punk rocka.
Poza działalnością muzyczną lider grupy Jarosław Janiszewski prowadził wiele koncertów (także ten w Jarocinie w 1993 roku, gdzie doszło do walki publiczności ze służbami porządkowymi), pisał felietony do telewizyjnego Super Expresu i Non Stop Kolor (gdzie pokazuje się jako wnikliwy obserwator i krytyk władz państwowych). Był też współprowadzącym program telewizyjny Rocknoc.
W sumie Bielizna nagrała dziewięć albumów:
1. TANIEC LEKKICH GORYLI ? 1989
2. WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ I INWIGILACJA ? 1991
3.BIELIZNA – 1991
4. TAG ? 1994
5. PANI JOLA ? 1996
6. UTWORY WYBRANE ? 1997
7.ŚWIADKOWIE ROCKA ? 2001
8.W DZIKIM KRAJU ? 2004
9.OBRAZKI Z WYSTAWKI ? 2009.

Inne wpisy związane z rozrywką oraz grami:

Frazy kluczowe: zerwany triceps, szycie firan kędzierzyn, etykiety inspekcyjne na zamówienie, rozstępy biceps, kostka fakturowana producent, złomowanie auta tarnobrzeg, CPE Gliwice, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, kompleksowe usługi ślusarskie kraków, kinesiotaping bielsko biała
Back to Top