BLENDERS

by

rozrywka (21)Jak sama nazwa wskazuje zespół para się swoistą mieszanką stylów muzycznych: funky, rap, soul, hard core. Czasami porównywany do Red Hot Chili Peppers.
Powstał w roku 1991 w Gdańsku założony przez Szymona Kobylińskiego i Marcela Abramowicza, a wkrótce do grupy dołączyli bracia Urbańscy (Sławomir i Tomasz) oraz Tomasz Unrata. Zaczynali, jak wiele gdańskich grup w klubie Burdel.
W takim składzie grupa dała wiele koncertów ( między innymi:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Wojna Z Trzema Schodami, festiwal w Żarnowcu). Pierwszy album nagrali dopiero w roku 1994 już w zmienionym składzie (perkusista Tomasz Utrata wyemigrował do Anglii). Debiutancki album nie był jednorodny pod względem jakości, gdyż zawierał utwory z różnych okresów działalności. Piosenki miały polskie i angielskie teksty a nawet zapowiedź w języku kaszubskim, co w gruncie rzeczy sprawiało wrażenie chaosu. Drugi album wydany w roku 1996 był znacznie bardziej udany: utwory były lekkie, ciekawie zaaranżowane, tryskające humorem i różnorodne wokalnie.
Zespół w 1995 wystąpił na Sopot Rock Festiwal, w 1996 wygrał eliminacje do francuskiego festiwalu Printemps De Bourges a po pobycie we Francji koncertowali także w Kopenhadze.
Nagrali cztery płyty:
1. KASZEBE ? 1995
2. FANKOMAT ? 1996
3. FANKOFIL ? 1997
4. KUCILAND ? 2001.

Inne wpisy związane z rozrywką oraz grami:

Frazy kluczowe: kubota l3200 cena, Tanie multiplikatory, Tynk mozaikowy Lakma, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Szamba Betonowe Lesko, Drepo zadaszenia tarasów, balayage fryzjer kraków, Fotodepilacja Żary, armatura łazienkowa Apavisa, rodogosz ogrody, szkiełkowanie kraków
Back to Top